دانلود پاورپوینت اطلاعاتی در مورد سیستم عامل لینوکس(کامل) جهت رشته کامپیوتر در قالب 33 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

 

 

مقدمه : 

لینوکس بخودی خود یک هسته (kernel)  می باشد که وظیفه کنترل داده ها ، مدیریت حافظه ، سخت افزار ، ورود و خروج  داده ها  و  تمامی موارد اصلی سیستم عامل را بر عهده داردلینوکس به خودی خود سیستم عامل به شمار نمی رود بلکه بااستفاده از ابزارهایی که پروژه بازمتن (OpenSource) گنو (GNU) برای آن تولید کرده است تبدیل به یک سیستم عامل کامل  می شود (به همین دلیل است که لینوکس را معمولا لینوکس یا GNU/Linux می نامند) 

 

 


از نظر فنی، لینوکس را می توان نمونه بازمتن و آزاد سیستم عامل های خانواده یونیکس نامید در سال ۱۹۸۴ میلادی ‏ریچارد استالمن که رئیس بنیاد نرم‌افزارهای آزاد بود پروژه گنو (GNU) را آغاز کرد. در این پروژه که یک جنبش نرم‌افزاری محسوب می‌شد برنامه‌نویسان با یکدیگر همکاری می‌کردند(این همکاری تا به حال نیز ادامه دارد)

 

 


آن زمان بیشتر ابزارهای پروژه گنو که با زبان برنامه‌نویسی c و اسمبلی نوشته شده بود آماده کار بود اما تنها چیزی که کم بود وجود یک هستهٔ مناسب و آزاد بود. حتی  سیستم‌عامل  مینیکس نیز(با وجود در دسترس بودن متن کد آن) آزاد نبود و حق نشر مخصوص به خودش را داشت. کار در پروژه گنو به سمت طراحی یک هسته مناسب متمرکز می‌شد اما به نظر می‌رسید که برای ایجاد این هسته حداقل چند سال دیگر زمان احتیاج است.این تأخیر برای لینوس تُروالدز قابل تحمل نبود. بنابر این خودش دست به کار شد و با الهام از کد مینیکس کار را آغاز کرد. سرانجام در ۲۵ اوت سال ۱۹۹۱ ساعت ۲۰و۵۷ دقیقه شب به وقت گرینویچ پیامی تاریخی به گروه خبری comp.os.minix ارسال شد. ارسال‌کننده این پیام کسی نبود جز «لینوس بندیک تُروالدز». او یک دانشجوی فنلاندی بود که آن زمان در دانشگاه هلسینکی درس می‌خواند.