هدف از این تحقیق بررسی تبلیغات و مبانی نظری در ارتباط با آن با فرمت docx در قالب 68 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب

تاریخجه تبلیغات بازرگانی در جهان

تاریخجه در ایران

تاریخجه زیبایی و مدیریت بدن در جهان

تاریخجه زیبایی و مدیریت بدن در ایران

مضامین نظری مرتبط با تبلیغات بازرگانی

تبلیغات بازرگانی

2-2-1-10. تعاریف مرتبط با مفهوم تبلیغات

 2-2-1-10-5. تبلیغات و اطلاعات

منابع

 

 

 

بدون شک، تبلیغ، پدیده‌ای نیست که در یک لحظه بوجود آمده باشد، بلکه کاری است که قدمت آن به قدمت خود انسان است (سُکری،1370: ­96). متاسفانه اطلاع کامل و دقیقی از تبلیغات اولیه در دست نیست. ولی حفاری‌هایی که در کشورهای سواحل جنوبی دریای مدیترانه شده، این نکته را روشن می‌سازد که رومی‌ها و برخی از اسلافشان با نوعی تبلیغ سروکار داشته اند. مورخان نیز این حقیقت را تایید می‌کنند که در قرون وسطی بازرگانان برای ترویج و شناساندن متاع خود از وسایلی چند استفاده می‌کردند (اربابی،1352: ­59).

 

 

 

 با این وجود سال 1450 یک واقعه مهم در ارتباطات و تبلیغات است سالی که در صنعت چاپ انقلاب مهمی اتفاق افتاد و در حقیقت زندگی انسان‌ها را از لحاظ کیفی به شدت تحت تاثیر قرار داد. با اختراع چاپ و کهکشان گوتنبرگ، با همگانی تر شدن سواد و امکان تکثیر آگهی ها، تبلیغات وارد مرحله جدیدی شد که بسیاری از صاحب نظران آغاز و تولد تبلیغات را از همین مرحله می دانند ( ولز،1383: ­67 ). بررسی و ارزیابی تبلیغات، عمدتا پس از پیدایش صنعت چاپ و از لحاظ زمانی بویژه در سده‌های اخیر مورد توجه پژوهشگران و دانشمندان قرار گرفته است (ترابی،1381: ­8).