هدف از این تحقیق بررسی سیستم مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اورژانس با فرمت docx در قالب 35 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 

فهرست مطالب
آشنایی با سیستم مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی اورژانس     
مقدمه    
 خدمات فوریتهای پزشکی     
تاریخچه خدمات فوریتهای پزشکی در جهان    
تاريخچه خدمات فوريتهاي پزشكي در ايران    
اهداف راه‌اندازي سيستم خدمات اورژانس پيش بيمارستاني    
ویژگی های حرفه ای کارکنان فوریتهای پزشکی اورزانس     
 بخش پنجم سابقه تحقیقات ومطالعات مشابه    
مقدمه     
دستاوردهای آماری و اقتصادی نظام پیشنهادها در سازمانهای داخلی و خارجی    
سابقه تحقیقات و مطالعات مشابه    
جمع بندی    

 

 

 

یکی از معیار های توسعه جوامع ، ارایه مراقبتهای بهداشتی ودرمانی لازم به تمام مردم است ، شاید مهمترین رکن از مراقبتهای درمانی را مراقبتهای اورژانسی به خصوص پیش بیمارستانی آن تشکیل می دهند . در راستاي حفظ سلامت افراد، سازما نهاي متعددي بنيان نهاده شده اند كه هر يك با به عهده گرفتن بخشي از مسئوليت، اين مهم را به انجام مي رسانند و با توجه به نقشي كه گاه ثانيه ها و دقايق در نجات جان انسان ها بازي مي كنند، [مركز مديريت حوادث و فوري تهاي پزشكي (كشور) شكل گرفته است] كه نقشي مهم و بنيادين درحفظ سلامت افراد ايفا مي كند.

 

 

 

سيستم خدمات پزشكي اورژانس جامعي از پرسنل، تجهيزات و منابع است كه به منظور كمك رساني و ارائه مراقب تهاي پزشكي اورژانس به جامعه تدوين شده است. فوريتهاي پزشكي هر ساله در كشور منجر به مرگ ومعلوليت جسمي ورواني هزاران نفر و صدمات مالي بسيار مي شود همچنين به دنبال هر حادثه، استرسهاي رواني و فشارهاي مالي زيادي به اطرافيان بيمار و مصدومان وارد ميكند كه گاه جبران ناپذير مي باشد.

 

 


سرعت، دقت و هماهنگي در ارائه خدمات طبي اورژانس،ارتباط اصولي بين اجزاي تيم، مديريت صحيح حوادث و بيماري ها، كنترل عوامل آسيب رسان در صحنه حادثه،انجام صحيح و علمي اقدامات طبي و . . . از مواردي است كه كليه ي تيمهاي پزشكي بايد از آن ها آگاه باشند.

 

 


گرچه در قرن بیستم ویکم ، تکنیسین فوریتهای پزشکی نقش سنتی و شناخته شده اورژانس (115) را ادامه خواهد داد  اما می تواند مسوًولیت های بیشتری را نیز بپذیرد . برخی از نقش ها و مسوًولیت های تکنیسین فوریتهای پزشکی شامل آموزش عمومی ، اجرای سلامت و مشارکت در برنامه های پیشگیری از صدمات و بیماری ها است .

 

 

 

در مورد نیاز به تأمین هزینه ها هم ممکن است حقوق شما بر اساس رساندن بیمار به مرکز مناسب برای مراقبت سلامت که ممکن است جایی غیر از بیمارستان باشد ، تعیین گردد بنابراین تکنیسین فوریتهای پزشکی می تواند به عنوان تسهیل کننده امر دسترسی به مراقبت ها یا ارائه دهنده درمان عمل نماید. تکنیسین فوریتهای پزشکی باید همواره درصدد حفظ کیفیت بالای مراقبت های سلامت در برابر هزینه های منطقی باشد.

 

 

 

به این ترتیب همیشه باید به عنوان وکیل و مدافع بیمار خود عمل نموده و ارائه بهترین مراقبت های ممکن را بدون توجه به توانایی پرداخت هزینه یا وضعیت بیمه تضمین نماید. تکنیسین فوریتهای پزشکی در برابر مدیر درمانی سیستم ، کارفرمایان ، عموم مردم و همکاران خود مسوًول و پاسخگو است . گرچه به نظر می رسد در نظر گرفتن یک وضعیت استاندارد، مشکل باشد اما اگر با حداکثر توجه به بیمار خود کار کنید ، به ندرت به مشکل برخورد خواهید نمود.